SDRUŽENÍ HASIČŮ ČECH, MORAVY A SLEZSKA - Jihomoravský kraj - Okres Blansko
 
Sbor dobrovolných hasičů Petrovice

Informace o SDH

znak_sdh2Počátek hasičstva v Petrovicích je datován k roku 1894, kdy 21. července byla svolána první Valná hromada sboru. Členská základna po první schůzi čítala 6 funkcionářů, 28 členů a 11 členů přispívajících. Sbor se pak v dalších letech rozrůstal a stal se v obci významnou složkou. V roce 2014 oslaví sbor již 120-té výročí od svého založení. V současnosti má sbor 9 členů výboru v čele se starostou Antonínem Filoušem. Ti organizačně zajišťují chod sboru, který čítá vice než 120 členů a se sborem také spolupracuje i mnoho dalších příznivců. Stejně jako před desítkami let, tak i dnes, se držíme hesla „Bohu ke cti, vlasti ke slávě, bližnímu ku pomoci“.  Společenské, kulturní i sportovní akce, které již pořádali naši předkové, se za tu dobu stali tradičními a nás pak těší, že můžeme tyto tradice nadále zachovávat. Významnou a nedílnou součástí každého sboru je práce s mládeží, čímž si vychová své nástupce, ktěří pak budou uchovávat vybudované tradice a  hodnoty naší práce. Tato záslužná činnost byla ve sboru již dříve velmi rozvinutá a i dnes se s mládeží intenzivně pracuje. S rozrůstající se mládežnickou základnou sboru se kromě tradičních událostí, převážně pro dospělé, přidala spousta akcí pro mládež. Dá se říci, že v posledním dvou desetiletí roste aktivita sboru nejen v rámci naší obce. Už v roce 2003 uspořádal náš sbor výjimečnou akci nazvanou  „Setkání hasičů Petrovic z ČR“.
Od té doby se koná vždy v některém ze sboru hasičů z Petrovic a je doprovázena bohatým programem. Od roku 2008, kdy jsme navázali příhraniční spolupráci se sborem dobrovolných hasičů z Petrovic u Bytče, organizujeme společně řadu akcí. V letech 2009-2011 a 2016 to byly letní tábory pro děti z obou zemí. V roce 2007 byly zpracovány oficiální webové stránky sboru, kde v současnosti každý najde aktuální informace, výsledky družstev i jednotlivců, historii a nechybí ani fotogalerie a jiné. Nejen občané Petrovic se tak mohou dozvědět spoustu informací ze
života dobrovolných hasičů. Významný pomocník přibyl do inventáře sboru v roce 2010 v podobě vyřazeného vozidla IZS ZZS. Vozidlo sbor
získal darem od Jihomoravského kraje. Následně došlo k přestavbě na osobní automobil a nyní slouží zejména mladým hasičům k přepravě na
soutěže. Mládež ve sboru se aktivně zapojuje do soutěží v Okresní lize mládeže, kde se drží na předních místech.

  • Kde hledat informace o sboru a kolektivu?

cropped-SDH-stinovane.jpgSDH Petrovice prezentuje informace o své činnosti, tak aby lidé z okolí i členové sboru nebo
kolektivu mládeže měli přehled o tom, co se ve sboru děje. Proto od roku 2007 má SDH své webové stránky na adrese www.sdhpetrovicebk.cz. Pro větší informovanost našich nejmenších byla zřízena i sekce stránek zaměřená na činnost kolektivu mládeže a dorostu. V poslední době, kdy je zájem o sociální sítě, zejména Facebook, prezentujeme naši činnost také zde.

Díky komunikačním prostředkům, se můžeme s mladými hasiči i ostatními členy sboru jednoduše komunikovat a včas je informovat o plánovaných akcích a událostech ve sboru. Přínosem nejen pro sbor je i informovanost širší veřejnosti o dění ve sboru dobrovolných hasičů Petrovice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Secured By miniOrange