SDRUŽENÍ HASIČŮ ČECH, MORAVY A SLEZSKA - Jihomoravský kraj - Okres Blansko
 
Sbor dobrovolných hasičů Petrovice

Informace o kolektivu mladých hasičů

Kde hledat informace o sboru a kolektivu?

logo-barevne-s-textemV dnešní době je důležité správně prezentovat informace o své činnosti, plánovaných akcích a
dalším, tak aby lidé z okolí i členové sboru nebo i kolektivu mládeže měli přehled o tom, co se kolem nich děje. Je také důležité, aby se lidem z obce vryla historická hodnota tohoto sdružení a povědomí měli vše co pro obec vykonalo a co koná i dnes. Proto sbor petrovických hasičů má již od roku 2007 své webové stránky na adrese www.sdhpetrovicebk.cz. Pro větší informovanost našich nejmenších byla zřízena i sekce stránek zaměřená na činnost kolektivu mládeže a dorostu. Nezůstali jsme pozadu ani v poslední době, když se velmi rozvíjí zájem o sociální sítě, zejména Facebook, kde také naleznete naši prezentaci s aktualizovanými informacemi.

Samozřejmostí jsou přehledně seřazené fotogalerie jak sboru, tak i mladých hasičů a přípravky. Díky těmto komunikačním prostředkům, se můžeme s mladými hasiči i ostatními členy sboru jednoduše komunikovat a včas je informovat o plánovaných akcích a událostech ve sboru. Přínosem nejen pro sbor je i informovanost širší veřejnosti o dění ve sboru dobrovolných hasičů Petrovice.

Co to znamená být „Mladý hasič“?

sdh-logo_plamenSbor dobrovolných hasičů Petrovice je organizační složkou Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (SH ČMS). Všichni členové sboru od předškolního věku až po členy v pokročilém věku jsou aktivně zapojeni do činností dobrovolných hasičů dle svých schopností a možností. Mladými hasiči jsou členové kolektivu v několika kategoriích od 3 do 18-ti let.
Kolektiv mladých hasičů reprezentuje sbor při soutěžích a svými dovednosti nabytými při tréninku dosahují stále lepších výsledků. Intenzivní tréninky požárně-technických disciplín probíhají zejména před oběma koly hry Plamen a poháry okresní ligy mládeže (březen-červen, září-říjen). Kategorie dorostu se účastní mimo postupových soutěží také závodů v běhu na 100m s překážkami po celé ČR. Přes prázdniny mají děti většinou volno s výjimkou letního tábora, soustředění nebo příležitostných soutěží. Ve zbývající části roku děti zdokonalují svoje schopnosti sportovními soutěžemi, rukodělnými dílnami a hraním stolních a společenských her. V zimním období se děti připravují při hře florbalu, návštěvou městských lázní a altletické přípravě.  Mládež také vypomáhá při organizování a přípravách různých akcí SDH v obci a brigádnické činnosti.

Informace rodičům i dětem!

desateroNaším dlouholetým přáním je, aby rodiče dětí zapojených do kolektivu mladých hasičů netrestali zákazem účasti na tréninku a pravidelných schůzkách, jelikož se jedná o kolektivní činnost. Každý má svoji úlohu a místo ve svém družstvu a je tak nepostradatelným členem. Neúčast kohokoliv z dětí je obtížné nahrazovat a je to velkou komplikací nejen pro vedoucí, ale i celý kolektiv. Trénink je pak nesnadné zorganizovat a má to za následek znevýhodnění kolektivu proti ostatním soupeřům při soutěžích.

Absenci dětí je vhodné omluvit nejpozději jeden den před schůzkou nebo tréninkem. Neúčast na soutěži dle plánu soutěží je nutné omluvit nejméně týden předem, aby se včas zajistila odpovídající náhrada člena.

Mladí hasiči, případně jejich rodiče, se mohou omluvit vedoucím na tel. 721 084 514 zasláním SMS, kde je nutno napsat jméno příjmení a důvod absence mladého hasiče, emailem nebo osobně.

Všechny žádáme, aby uvedená pravidla dodržovali, jelikož jejich časté nedodržování může dle stanov sdružení vést až k vyloučení člena z kolektivu včetně zrušení členství v organizaci.

Doufáme, že všichni chápete tyto důvody, a že dobré výsledky, zájmy a volný čas Vašich dětí jsou i Vaším zájmem.

Všem, kteří se uvedenými pravidly řídí, děkujeme.

Kdy a kde trénujeme?

V jarním a podzimním období (březen-červen, září-říjen) se trénink koná každou čtvrtek od 16:30. Výjimkou je, když na daný den vychází státní svátek nebo prázdniny. Výjimečně se kolektiv schází i o víkendu, o čem jsou děti včas informovány. Přes letní prázdniny bývá kromě táboru, občasných soustředění a příležitostných soutěží přestávka. V zimním období se děti scházejí v klubovně v hasičské zbrojnici, kde hrají společenské a stolní hry a ve středu v KD hrají florbal nebo se věnují atletické přípravě na další sezónu. Trénink většinou trvá okolo dvou hodin dle počasí a možnostech vedoucích a dětí. Soutěže pro mládež se z pravidla konají o víkendech, nejčastěji  v sobotu.

Soutěže a poháry, kterých se účastníme

Většina soutěží mládeže, kterých se účastníme, je již na okrese Blansko zařazena do Okresní ligy mládeže. Dorost se zapojuje do mnoha závodů v běhu na 100m s překážkami po celé ČR. Dle možností vyrážíme i na závody do spřátelených Petrovic na Slovensku.

Aktuální plán soutěží naleznete …

Výsledky

Výsledky z jednotlivých soutěží můžete nalézt také na tomto webu, jsou zde seřazeny v tabulce dle data. Vyjímečné výsledky jsou zvýrazněny. Díky stále větší podpoře kolektivu od sboru a díky sponzorům dosahujeme lepších výsledků.

Aktuální výsledky ze soutěží družstev naleznete ZDE a ze soutěží jednotlivců ZDE!

Nový člen kolektivu

Rádi v našem kolektivu uvítáme nové děti, které se aktivně zapojí do všech činností kolektivu! Doporučený věk pro zápis do kolektivu je od 3 let věku až do 18 let.

Zájemci se mohou přijít podívat na trénink nebo se přímo zapojit do některých akcí kolektivu. Zájemci o členství se mohou zúčastnit také soutěží jako hosté, zažijí atmosféru hasičských soutěží, která je jistě nadchne a připojí se k nám.

Všichni členové kolektivu jsou registrováni u SHČMS jako řádní členové – mladí hasiči a pojištěni proti úrazu přes ČRDM při všech činnostech organizovaných SDH.

Pokud se rodiče rozhodnou přihlásit svoje dítě, je nutné, aby odevzdali přihlášku a uhradili členské příspěvky ve schválené výši a předali vedoucímu kolektivu společně s průkazovou fotografií dítěte. Přihláška je ke stažení ZDE.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Secured By miniOrange