SDRUŽENÍ HASIČŮ ČECH, MORAVY A SLEZSKA - Jihomoravský kraj - Okres Blansko
 
Proběhl již VIII. Halloweenský pochod s lampiony

Proběhl již VIII. Halloweenský pochod s lampiony

47Jako každým rokem pořádal SDH Petrovice na konci října Halloweenský pochod s lampiony určený především dětem. Když se připravuje jakákoliv akce, nemůže pořadatele zklamat něco více, než nepřízeň počasí nebo malá návštěvnost. Naštěstí se počasí velmi vydařilo a účast malých strašidel byla opravdu velká. Aby se malí návštěvníci nenudili, vymýšlíme pro ně rok co rok jiné aktivity, disciplíny a témata. Letos musely děti zachránit skřítka Podzimníčka ze spárů temných sil. Potřebovaly k tomu vyrobit amulet, zaříkávadlo, jehož části získávaly v královstvích čtyř ročních období a ještě hromadu odvahy. Během cesty ke starému šamanovi s hadem, který dětem pomohl oživit Podzimníčka, si děti svítily lampiony a procházely okolo mnichů modlících se nad rakvi a hrozného drákuli, jenž ztratil své tělo. Po návratu z pochodu vyhodnotily vrchní čarodějnice masky podle přísných strašidelných pravidel a vyzvaly všechny k závěrečnému tanečnímu reji. Během celé akce si každý mohl koupit dobrotu podle své chuti. K dispozici byla dýňová polévka, uzená cigára, svařák, punč pro děti a několik druhů koláčů, muffinek, bábovek a sušenek, které bez nároků na honorář pečou hodné duše nejen z řad hasičů.

Děkujeme všem, kteří se přišli s námi pobavit a přispěli tak na naši činnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Secured By miniOrange